اقدامات و هشدارهای سازمان دامپزشکی با توجه به گرم شدن هوا و افزایش مخاطره تب‌کریمه‌کنگو:

دکتر کریم امیری، معاون مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور با توجه به گرم شدن هوا و تکثیر ناقلین بیماری تب کریمه – کنگو اقدامات سازمان دامپزشکی کشور در این خصوص و سایر نکات و هشدارهای مراقبتی لازم گفت:
- این بيماري در حيوانات اهلي هيچ‌گونه علائم مشخصي ندارد و خطر انتقال بيماري در انسان طي ذبح حيوان آلوده يا يک دوره کوتاه پس از ذبح حيوان آلوده وجود دارد (به دنبال تماس با پوست يا لاشه حيوان). هم چنين تماس با خون و بافت بيماران بخصوص در مرحله خونريزي يا انجام هرگونه اعمالي که منجر به تماس انسان با خون، بزاق، ادرار، مدفوع و استفراغ آنها گردد باعث انتقال بيماري مي‌شود.
-  پختن گوشت يا پاستوريزه کردن شيرخام، باعث از بين رفتن ويروس مي‌شود، اين ويروس به محيط‌هاي اسيدي حساس بوده و سريع از بين مي‌رود، با توجه به اينکه در کشتارگاههاي صنعتي لاشه دام به مدت حداقل  ۲۴ ساعت دردماي 2 تا 8 درجه سانتي گراد نگهداري مي‌شود و پس از اين مدت لاشه حالت اسيدي پيدا مي‌کند، وجود ويروس در اين لاشه‌ها غير ممکن است.
- در ارتباط با کنترل این بیماری و در راستاي کاهش خطر ابتلاي انساني، اقدامات  سازمان دامپزشکي شامل این موارد هست:
۱. ساماندهي کشتارگاههاي دام از طريق احداث و راه اندازي کشتارگاههاي صنعتي و به موازات آن جلوگيري از فعاليت کشتارگاههاي سنتي
۲. تاکيد بر راه اندازي سالن پيش سردکن در کشتارگاه‌هاي دامي
۳. بازرسي مداوم لاشه دام‌هاي کشتار شده در کشتارگا‌ههاي مجاز همراه با بازرسي قبل از کشتار دام
۴. توصيه و اطلاع‌رساني به مردم در خصوص عدم خريد گوشتهاي بازرسي نشده فاقد مهر دامپزشکي
۵. سمپاشي منازل و اصطبل‌هاي روستايي در کانون‌هاي بيماري جهت حذف ناقلين بيماري (کنه‌هاي آلوده)
۶.آموزش و ترويج در روستاهاي واقع در مناطق پرخطر وکانون‌هاي مشکوک بيماري و همچنين آموزش کارکنان کشتارگاه ها در خصوص رعايت موازين بهداشتي و ايمني زيستي در هنگام کار

نقل از : وبدا ؛ رسانه سلامت