دستاورد کنگره قلب بیمارستان رضویخودباوری برای پزشکان ایرانی بودرئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی برگزاری دومین کنگره قلب ایران و اروپا بیمارستان رضوی را یک اتفاق بزرگ علمی دانست و گفت: یکی از دستاوردهای این کنگره خودباوری برای ایران و ایران باوری برای کل جهان بود.دکتر محمود شبستری در حاشیه برگزاری اختتامیه دومین کنگره بین المللی پزشکان قلب ایران و اروپا که در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز، اظهار کرد: در فضای فعلی کشور ما هر کسی یک رسالت و وظیفه‌ای دارد، ما نیز بنا به رسالتی که داریم و آن هم بحث مرجعیت علمی است در حوزه پزشکی همچون بیمارستان رضوی و دارالشفاء کارهایی را انجام داده‌ایم و همچنین در جهت‌گیری‌های جدید فعالیت‌هایی را در دست اقدام داریم.
وی برگزاری این کنگره را یکی از مسیرهای رسیدن به مرجعیت علمی دانست و ادامه داد: در این کنگره تمام دانشگاه‌ها و انجمن‌های علمی با هم ترکیب شدند و کنار هم بودند. کنار هم بودن در جوار حضرت رضا(ع) و به عشق این امام بزرگوار از توفیقات بسیار بزرگی بود که در این اتفاق بزرگ شامل حال ما شد.
رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی تصریح کرد: پزشکان بزرگ و برجسته‌ای از 21 نقطه کشور در این کنگره حضور یافتند و از نزدیک شاهد این اتحاد بودند و این اتفاق بزرگی در حوزه علم کشور بود.
شبستری بیان کرد: تعداد 30 عمل دشوار با کمک پزشکان داخلی به صورت زنده انجام شد و متخصصان اروپایی شاهد این عمل‌ها بودند. انجام عمل در مقابل دیدگان این پزشکان و به صورت زنده کار بسیار دشواری است. دو عمل جراحی که جزو سخت‌ترین و پیچیده‌ترین اعمال جراحی به شمار می‌رفت و مربوط به دو بیمار بالای 80 سال بود در این کنگره با موفقیت انجام شد.
وی با بیان اینکه این کنگره فضای جدیدی را در حوزه علمی کشور وارد کرده است، ادامه داد: یکی از حوادث بزرگ کشور در این کنگره رخ داد. حضور چندین انجمن از جمله انجمن‌های اروپاییCSI ، EURO CTO و بنیاد اروپایی CSI در این رویداد بزرگ با ما همکاری کردند، که در نوع خود بی‌نظیر است.
رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی ضمن تقدیر از تمام کسانیکه در برگزاری این کنگره همکاری داشته‌اند، گفت: یک اتفاق علمی وقتی حاشیه ندارد همه از آن حمایت می‌کنند. از همین روی در برگزاری این رویداد بزرگ مسئولین کشور از جمله وزارت خارجه، دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، نیروی انتظامی، سیستم امنیتی، هتلداران و... با ما همکاری کردند و تمام تسهیلات برای ما فراهم شد.
شبستری اظهار کرد: در پایان این کنگره جلسه‌ای با حضور انجمن‌های حاضر برگزار شد و تمام مهمانان خارجی اعلام آمادگی کردند تا در کنگره سال آینده نیز شرکت کنند. امیدواریم سال آینده نیز با الطاف امام رضا(ع) این راه را ادامه دهیم و پر بار و مثمر ثمر باشیم.
گفتنی است، دومین کنگره بین‌المللی پزشکان قلب ایران و اروپا در دو زمینه بیماری‌های مادرزادی، ساختمانی و دریچه‌ای و همچنین بیماری‌های انسداد مزمن عروق از ۱۴ تا ۱۷ آذر 1397 در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد.

Compatibility

Joomla! 2.5/3.x - Get more

JSN Metro is natively compatible with both Joomla! 2.5 and Joomla! 3.x.

The installation package is compatible with both Joomla CMS.

Docs Download

Full details about all template features can be found in comprehensive documentation package available for free download.

Free download