عمل تاوی با استفاده از بالن برای نخستین بار در استان خراسان رضوی و در بیمارستان رضوی انجام شد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان رضوی، دکتر محمود شبستری، مدیر تیم جراحی این عمل، با اشاره به این‌که عمل تاوی به این روش برای نخستین بار است که در سطح استان انجام می‌شود؛ گفت: این عمل نیازمند برخورداری از تجهیزات و امکانات خاصی است که خوشبختانه با مساعدت‌ها و حمایت‌های ویژه‌ی مسئولین آستان قدس و دکتر سلطانی مدیرعامل بیمارستان رضوی در اینجا فراهم شده است.
مدیر شورای راهبردی قلب و عروق بیمارستان رضوی، افزود: این عمل با حضور و مساعدت دکتر سیف‌الله عبدی، استاد رشته اینترونشنال کاردیولوژی، دکتر محمد عباسي جراح قلب و مدیرگروه جراحی قلب بیمارستان رضوی و سایر همکاران بر روی یک بیمار 61 ساله دیابتی با سابقه انجام یک بار جراحی قلب باز و تنگی دریچه آئورت با موفقیت انجام شد.
وی با اشاره به اینکه عمل تاوی به روش‌های دیگر تا کنون پنج بار در بیمارستان رضوی انجام شده است، گفت: عمل تاوی روی این بیمار با روش بالن‌گذاری و استفاده از وسائل جدیدتر، در کمترین زمان و بدون برش بر سطح پوست بیمار انجام شد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه با اشاره به اینکه این عمل یک عمل بسته است که از طریق شریان کشاله ران، دریچه مصنوعی رهسپار قلب می‌شود؛ گفت: استفاده از روش‌های اینترونشنال روز به روز در حال گسترش و توسعه است و ما سعی داریم که همگام و همراه با پیشرفت‌های روز دنیا در این عرصه به ارائه خدمت یپردازیم تا مردم کشورمان بتوانند به راحتی از این خدمات درمانی در ایران بهره‌مند شوند.
در ادامه دکتر سیف‌الله عبدی در توضیح روش تاوی بااستفاده از بالن اکسپندر گفت: این روش روش جدیدی است که 14 الی 15 سال هست که در دنیا استفاده می‌شود. این حقیتا خبر خوشی برای مردم ما است که این روش در مملکت ما شروع شده و امروز هم برای نخستین بار در استان در بیمارستان رضوی مشهد انجام شد. وی با اشاره به عوارض بسیار کم و محدود این عمل بیان کرد: عمل تاوی یک عمل بسته است که با بی حسی موضعی و داروی خواب‌آور و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود؛ معمولا بیمار دو تا سه روز بعد از عمل به زندگی عادی بازمی گردد و بدون عارضه خاصی به زندگی ادامه می دهد.
دکتر عبدی با اشاره به اینکه استفاده از بالن اکسپندر در عمل تاوی در دنیا بیشتر از سایر روش‌های تاوی مرسوم است؛ گفت: نتایج استفاده از بالن بهتر و موفق‌تر بوده است و ما تصمیم گرفتیم این روش بر روی این بیمار انجام شود.

Compatibility

Joomla! 2.5/3.x - Get more

JSN Metro is natively compatible with both Joomla! 2.5 and Joomla! 3.x.

The installation package is compatible with both Joomla CMS.

Docs Download

Full details about all template features can be found in comprehensive documentation package available for free download.

Free download